Україна не підпише угоду з ЄС про вільне авіасполучення, поки не завершиться процедура виходу Великої Британії з ЄС. Раніше угоду планували підписати після квітня 2019 року.

Про це на брифінгу повідомив міністр інфраструктури Володимир Омелян.

 «Сьогодні якраз була зустріч із послом Катару і вони у тій самій ситуації. Їхні переговори про «відкрите небо» з ЄС так само зупинені через позицію Великої Британії та Іспанії щодо Гібралтару. Поки не завершиться Brexit, то швидше всього питання Гібралтару не знайде свого вирішення. Заблокована не лише Україна, а й багато рішень всередині самого ЄС, і від цього страждають багато країн», — зазначив міністр.

Омелян додав, що в пріоритеті для Мінінфраструктури збільшення квот кількості маршрутів та авіакомпаній у двосторонньому напрямку.

«Маю надію, що ті держави з боку Європейського союзу, які штучно обмежують небо, зрозуміють економічну неефективність таких дій. Ми бачимо зацікавленість і до внутрішнього авіаційного ринку. Це було теж підтверджено з боку моїх іноземних колег», — сказав Омелян.

Нагадаємо, підписання угоди про «відкрите небо» із ЄС відкладається через суперечку між Великою Британією та Іспанією щодо Гібралтару. Підпис угоди мав би лібералізувати доступ до гібралтарського аеропорту, що для Іспанії є неприйнятним.

Нагадаємо, парламент Великої Британії 9 квітня остаточно схвалив закон про відтермінування Brexit.

Поділитись: