Парламент Великої Британії остаточно схвалив закон про відтермінування виходу країни зі складу Європейського союзу.

Закон також отримав королівське погодження.

Згідно з документом, прем'єрка Тереза Мей має назвати новий крайній термін виходу країни з ЄС, просити схвалення парламенту та звертатися з ним до ЄС. Утім ще до ухвалення закону Мей звернулася до Євросоюзу з проханням продовжити Brexit до 30 червня.

Авторка законопроекту Іветт Купер зазначила, що обидві палати депутатів відповідно підійшли до голосування, адже вихід з ЄС без угоди завдав би країні «шкоди для робочих місць, виробництва та безпеки».

4 квітня Нижня палата британського парламенту підтримала відтермінування Brexit з перевагою в один голос.

Нагадаємо, 29 березня було третє голосування за угоду Мей, і жодного разу депутати не підтримали її.

Раніше депутати парламенту Великої Британії не підтрималирішення про те, щоб вихід Британії з Євросоюзу відбувся без угоди. При цьому угоду щодо Brexit напередодні депутати відхилили.

23 березня у Лондоні десятки тисяч людей вийшли з вимогою провести новий референдум щодо Brexit. Тереза Мей виключила проведення другого референдуму щодо виходу Британії з ЄС і заявила, що планує вивести країну з ЄС до 30 червня.

27 березня Мей заявила, що піде у відставку до наступного етапу переговорів щодо Brexit, якщо парламент підтримає її варіант угоди.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: