У Міністерстві енергетики та захисту довкілля України повідомили, що через теплу зиму запаси вугілля на складах щодня збільшуються. Це сприяє зростанню заборгованості із виплати зарплат шахтарям.

Про це повідомив міністр енергетики Олексій Оржель під час виступу у парламенті 7 лютого 2020 року.

«Кожного дня збільшуються запаси вугілля на складах. Це означає, що ми не спрацьовуємо вугілля. Ми видобуваємо вугілля більше, ніж споживаємо в опалювальний період, у моменти максимального навантаження», — повідомив Оржель.

Він додав, що при такій роботі енергосистеми вугілля, яке видобувається, не встигає реалізовуватися. Тобто шахти його не продають, не отримуючи доходів, що сприяє наростанню боргів по зарплаті. Водночас міністр додав, що через теплу зиму суми в платіжках українців також стають меншими.

Напередодні уряд спрямував додаткові 163 мільйони гривень на погашення боргів шахтарям.

Раніше повідомлялося, що Регіональне об’єднання Незалежної профспілки гірників України міста Червонограда 23 січня перекрило дорогу міжнародного значення Львів — Рава-Руська через затримки зарплат

Як повідомлялося, станом на 16 січня зарплатна заборгованість перед Львіввугілля складає 317 млн 790 тис. грн (грудень, листопад, частково жовтень 2019 року).

Поділитись: