5 мільярдів доларів в межах нової програми між Міжнародним валютним фондом та Україною планують перерахувати чотирма траншами. Усі ці транші спрямують до бюджету.

Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко України під час брифінгу за підсумками засідання уряду у відповідь на питання hromadske.

«Передбачається 4 транші (кредиту МВФ — ред.). Всі транші передбачається спрямувати до державного бюджету», — повідомив Марченко.

Він зазначив, що перший транш кредиту МВФ складе 2,1 мільярда доларів. Його в уряді очікують отримати вже 11 червня. Решту траншів програми перерахують протягом наступних 18 місяців (саме на стільки розрахована програма МВФ).

Також міністр фінансів назвав вимоги, які МВФ поставив Україні для того, аби перерахувати решту траншів. Серед них — забезпечення збалансованої бюджетної політики (бюджет має бути забезпечений джерелами доходів), продовження реформи митниці та податкової (створення єдиних юридичних осіб), посилання інституційної спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також боротьба з проблемними кредитами. Крім цього, МВФ зберіг вимоги щодо антикорупційної реформи.

Вночі 10 червня Рада директорів МВФ погодила нову кредитну програму для України розміром 5 мільярдів доларів та терміном на 1,5 роки. Перший транш МВФ має скласти 2,1 мільярда доларів (що на 200 мільйонів доларів більше, аніж очікувалося раніше).

Перший транш МВФ вже надіслав Україні. Його зарахування очікують 11 червня.

Нагадаємо, 22 травня МВФ та українська влада дійшли попередньої згоди щодо кредиту на 5 мільярдів доларів.

21 травня президент України Володимир Зеленський підписав так званий банківський закон, який має не допустити повернення ПриватБанку колишнім власникам. Ухвалення цього закону було останньою вимогою МВФ для початку нової програми співпраці з Україною.

Поділитись: