Кошти від розміщення випущених напередодні 10-річниї єврооблігацій України надійдуть до бюджету 27 січня.

Про це повідомляють в Експертній платформі Національного банку України.

«Україна повідомила про прайсинг нового випуску єврооблігацій на суму 1,25 млрд євро, які будуть розміщені та оплачені 27 січня. Процент за 10-річними бондами становить 4,375% річних і є найнижчою ставкою єврозапозичень в українській історії», — йдеться у повідомленні.

Там зазначають, що тенденція до зниження дохідності єврооблігацій урядів спостерігається у всьому світі. Її спричинило рекордне сповільнення інфляції в розвинених країнах. Так, уряд Німеччини свої євробонди випускає взагалі з від’ємною ставкою дохідності.

22 січня Україна випустила євробонди на 1,25 мільярда євро терміном на 10 років. Відсоткова ставка за цим боргом склала 4,375% річних.

Востаннє Україна випустила шестирічні євробонди у євро 13 червня 2019 року. Тоді ставка дохідності за євробондами складала 6,75% річних. Тобто наразі Мінфін знизив ставку дохідності євробондів на більш ніж 3 відсоткових пункти.

Зазначимо, що перед цим Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних.

Поділитись: