Україна, Польща та Литва створюють новий формат взаємодії — «Люблінський трикутник».

Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час пресконференції з польським та литовським колегою у Любліні.

«Сьогодні ми створюємо «Люблінський трикутник». Це формат, який буде важливим елементом розвитку і зміцнення Центральної Європи, але також зміцнення України як повноправного члена європейської і євроатлантичної сім’ї народів», — сказав Кулеба.

Міністр підкреслив, що країни вже взаємодіють у межах Литовсько-польсько-української бригади, проте зазначи, що новий формат передбачає розширення співпраці. 

За словами Кулеби, у цьому форматі співробітництво не обмежиться лише питаннями безпеки, а йтиметься також про економіку, торгівлю, інвестиції, туризм, інфраструктуру та «про все те, що здатне ще тісніше об’єднати наші країни, зробити Європу загалом ще сильнішою».

«Люблінський трикутник зосередиться на поглибленні взаємодії між нашими країнами, але ми так само бачимо велику перспективу у тому, щоб «Люблінський трикутник» став інструментом ангажування тих країн, які потребують тісніших контактів із Заходом, із загальноєвропейськими структурами, і ми з колегами допомагатимемо нашим сусідам, нашим друзям більш активно взаємодіяти у цій сфері», — пояснив Кулеба.

Він подякував Польщі і Литві за послідовну підтримку України на шляху до членства в Євросоюзі і НАТО, а також запровадженні реформ.

Поділитись: