Міністерство фінансів України під час аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики, який відбувся 28 січня, залучило на фінансування державного бюджету України 6,29 мільярда гривень.

Відповідні дані з'явилися на сайті Міністерства фінансів.

Зокрема, Мінфін випустив облігації терміном на 7 років (з погашенням 26 травня 2027 року) на загальну суму 3,7 мільярда гривень. Ставка дохідності за цими цінними паперами склала 9,79%, при тому, що коли востаннє продавали аналогічні цінні папери, то їхня дохідність складала 15,5% річних.

Крім цього Мінфін розмістив облігації на 3 місяці (на 525 мільйонів гривень), 1 рік (на 1,14 мільйона гривень), 2 роки (на 912 мільйонів гривень).

«Ми раді представити ринку 7-річні гривневі ОВДП. Зниження вартості залучення коштів та подовження строків дозволяє проводити в країні реформи, інвестувати в людський капітал та інфраструктурні проєкти, і при цьому знижувати боргове навантаження. Україна поставила за мету збільшити ефективність бюджетних витрат, це надскладне завдання, яке ми за результатами 2019 року спромоглись виконати», — прокоментувала результати аукціону міністерка фінансів Оксана Маркарова.

Нагадаємо, що під час попереднього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив 6,31 мільярда гривень, а під час першого у 2020 році аукціону — 6,003 мільярда гривень.

Зазначимо, що минулого року саме надходження від продажу облігацій стали одним з ключових чинників, який сприяв зростанню курсу гривні, через те, що українські облігації користувалися попитом серед іноземних інвесторів.

Також напередодні Мінфін продав євробонди у євро на 1,25 мільярда євро за найнижчими за всю історію українських запозичень ставками

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile