Україна вважає заяву бойовиків про «попереджувальний вогонь» загрозою виходу Росії з режиму припинення вогню — Кравчук
Україна розцінює заяву «ДНР» про «попереджувальний вогонь» як загрозу одностороннього виходу Росії з режиму припинення вогню та зриву виконання Мінських домовленостей.
Про це заявив глава української делегації у Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання конфлікту Леонід Кравчук.
У такий спосіб глава української делегації оголосив протест проти оприлюдненого інтернет-ресурсом «Народної міліції ДНР» повідомлення. У ньому йшлося про те, що це збройне формування нібито отримало дозвіл на ведення попереджувального вогню «для придушення вогневих точок противника».
Таке рішення там пояснили «відсутністю реакції міжнародних спостерігачів на обстріли населених пунктів», а також метою «захистити населення».
Режим припинення вогню на Донбасі
Він почав діяти з 27 липня 2020 року. Попри меншу активність бойовиків 2 березня, останніми тижнями у зоні бойових дій на Донбасі, навпаки, фіксували збільшення кількості обстрілів. Президент Володимир Зеленський пов'язував це зі спробою тиску на українську сторону в переговорах Тристоронньої контактної групи.
А головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак розповів, що обстріли пожвавлюються перед проведенням засідань Тристоронньої контактної групи та після засідань РНБО щодо ухвалення санкцій за сприяння тероризму тощо.
Від липня 2020 року впродовж понад місяця головним досягненням «перемир'я» вважалося те, що немає втрат серед військових, однак дотепер за час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинули 13 військових.
Також військові регулярно підриваються на вибухових пристроях. За даними Міноборони, станом на 2019 рік на підконтрольній Україні території Донбасу було заміновано приблизно 700 тисяч гектарів.
Усього від початку нового режиму «перемир'я» й до вечора 28 лютого 2021 року моніторингова місія ОБСЄ нарахувала 10 918 порушень — зокрема 3 613 вибухів, 1 242 невизначених боєприпаси, що пролетіли, 106 спалахів дульного полум'я, 62 освітлювальні ракети й щонайменше 5 895 черг та пострілів.
В ОБСЄ порушенням вважають кожний постріл або вибух, а в штабі ООС обстріли однієї позиції вважають одним фактом порушення.
- Поділитися: