В Офісі президента розраховують, що Україна отримає перший транш від Міжнародного валютного фонду вже в найближчі тиждень-два, адже Верховна Рада виконала ключову вимогу фонду й ухвалила «антиколомойський» закон.

Про це повідомила заступниця голови Офісу президента Юлія Ковалів, передає Reuters.

За словами Ковалів, попри те, що фінальний обсяг допомоги Україні за програмою stand by ще не узгоджений, МВФ готовий перерахувати перший транш в найближчі тижні.

Представниця Офісу президента зазначила, що ухвалення парламентом банківського закону є «явним свідченням того, що в Україні є прихильність до проведення реформ».

Раніше про плани фонду перерахувати Україні перший транш до кінця травня заявляли міністр фінансів Сергій Марченко та прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

7 травня у Міжнародному валютному фонді повідомили, що обговорюють укладання короткострокової програми stand-by з Україною. Раніше Україна домовлялася з МВФ про укладання 3-річної програми на 5,5-8 мільярда доларів у форматі EFF. Очікувалося, що в межах цієї програми Україна отримає 2 транші по 1,75 мільярда доларів. Однак підніше довгострокову програму замінили на короткострокову.

Поділитись: