Економіка

Україна та Ізраїль підписали угоду про зону вільної торгівлі

Адміністрація президента
Економіка/Україна та Ізраїль підписали угоду про зону вільної торгівлі
Зберегти
Вигляд
Україна та Ізраїль 21 січня підписали угоду про зону вільної торгівлі, повідомив президент Петро Порошенко.

Церемонія підписання відбулася після зустрічі Порошенка з прем’єр-міністром з Ізраїлю Беньяміном Нетаньягу.

Підписи під документом поставили перший віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів та в.о. міністра економіки та промисловості Ізраїлю Елі Коен.

Зазначається, що метою «укладення угоди є створення правових підстави для лібералізації ринків промислових та сільськогосподарських товарів сторін».

«Угода сприятиме розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між країнами, дозволить вітчизняним товаровиробникам отримати переваги від лібералізації ринку товарів Держави Ізраїль, відкриє можливості для українського бізнесу як для розширення ринків збуту, так і для розвитку й модернізації власного виробництва», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, у квітні минулого року делегації України та Ізраїлю попередньо підписали Угоду про створення зони вільної торгівлі між країнами. У червні глава МЗС Павло Клімкін під час засідання спільної українсько-ізраїльської комісії з питань торгівлі узгодив Угоду про вільну торгівлю.

Переговори щодо ЗВТ з Ізраїлем були активізовані в 2015 році, і лише в 2017 році пройшли 11 раундів перемовин. Набрання чинності документа дозволить одразу і без мит експортувати до Ізраїлю широку лінійку агропродукції та продовольства, а також ліки, косметику, продукцію хімічної та легкої промисловості, будівельні матеріали, електроніку.

Нагадаємо, що у серпні 2017 року в Україні запрацювала угода про вільну торгівлю з Канадою.

Пов`язані новини