Україна та Міжнародний валютний фонд домовились про нову програму співпраці на 4 млрд SDR (5,52 млрд дол) на 3 роки.

Про це повідомляє Офіс президента України.

Повідомляється, що президент України Володимир Зеленський поспілкувався телефоном з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою.

«Нова програма співпраці з Міжнародним валютним фондом має на меті пришвидшити економічне зростання, активно викорінювати корупцію та підвищити добробут кожного українця», — зазначив Зеленський.

Домовленість із Україною підтвердили й у представництві Міжнародного валютного фонду.

Так, у своїй заяві за результатами телефонного дзвінка із Зеленським виконавча директорка МВФ Кристаліна Георгієва підтвердила, що «співробітники Фонду досягли домовленості з владою (України — ред.) щодо заходів, які б підтримали нову трирічну угоду вартістю 4 мільярди спеціальних прав запозичення (SDR) в межах механізму розширеного кредитування МВФ».

Георгієва також додала, що план ще має схвалити керівництво й виконавча рада Фонду, а ефективність його впровадження залежатиме від виконання певного «попереднього плану дій».

У свою чергу глава уряду України Олексій Гончарук відзначив, що новина про домовленість із МВФ збіглася зі 100 днями роботи його Кабміну.

Спеціальні права запозичення (Special Drawing Rights, SDR) — це міжнародний резервний актив, створений МВФ у 1969 році. Нині SDR відіграють роль розрахункової грошової одиниці МВФ та деяких інших фінансових організацій. Вартість SDR перераховується щодня на основі обмінних курсів п'яти основних валют Фонду — долара США, євро, японської єни, фунту стерлінгів і китайського юаня. Станом на 7 грудня 2019 року 1 SDR дорівнював приблизно 1,38 долара США.

Зазначимо, що попередня програма співпраці України з МВФ, stand-by, розраховувалась на 14 місяців. Загалом в межах програми планувалося отримання трьох траншів кредиту на загальну суму 3,9 мільярда доларів. Перший транш програми надійшов Україні одразу після її підписання. Другий мав надійти у травні 2019 року.

Поділитись: