За даними Національного банку, за частотою настання системних банківських криз Україна входить до трійки країн-лідерів у світі.

Так, за останні 20 років в Україні сталось 3 масштабних банківських кризи, які призвели до занепаду економіки.

Крім цього, за даними НБУ, втрати економіки України від останньої банківської кризи становили майже 40% валового внутрішнього продукту.

«Наслідки цієї кризи суттєво обмежили банківське кредитування та економічне зростання. Це свідчення того, якою високою може бути ціна недостатньо ефективного регулювання фінансового сектору — як на рівні окремих фінансових установ, так і на рівні системи в цілому», — повідомили в Нацбанку.

З метою недопущення банківських криз, там презентували стратегію макропруденційної політики. Зокрема, за допомогою цього документа регулятор планує забезпечити фінансову стійкість України.

Раніше японська фінансова компанія Nomura віднесла Україну до переліку країн, ризик настання валютної кризи у яких є найвищим.

Раніше повідомлялось, що українські банки повідомляли про зменшення попиту на кредити, водночас там планували посилити вимоги до позичальників.

Поділитись: