Україна депортувала до Азербайджану опозиційного азербайджанського блогера Ельвіна Ісаєва напередодні офіційного візиту президента Володимира Зеленського до Азербайджану.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на пресслужбу Державної міграційної служби Азербайджану.

«Громадянин Азербайджанської Республіки Ісаєв Ельвін Ільтихам оглу, 1980 року народження, 12 грудня 2019 року був депортований з України в Азербайджан за порушення міграційного законодавства України», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 14 грудня Ісаєва помістили до слідчого ізолятора №1 Пенітенціарної служби Азербайджану. Це відбулося на підставі рішення Насиминського районного суду від 22 серпня 2019 року.

Раніше кілька українських ЗМІ повідомили про загадкове зникнення блогера у Києві.

Як повідомило видання ZMINA, 39-річного блогера і політактивіста останній раз бачили біля будинку на проспекті Палладіна у Святошинському районі Києва, де він жив у знайомих.

Ісаєв приїхав до Києва у кінці вересня 2019 року із Російської Федерації, де проживав тривалий час. У серпні 2019 року російська поліція раптово затримала Ісаєва.

Після судових розглядів його російський паспорт визнали «незаконно виданим» і вилучили. Самого ж блогера відправили в центр тимчасового утримання іноземців для подальшої екстрадиції в Азербайджан.

11 вересня Ісаєв був звільнений завдяки екстреному втручанню Європейського суду з прав людини, який застосував «правило 39» і заборонив його видачу Азербайджану. Після цього активіст виїхав до України.

Ісаєв гостро критикував президента Азербайджану Ільхама Алієва, називав його диктатором і розповідав про корупцію в Азербайджані.

Варто зазначити, що в найближчі тижні очікується візит президента Володимира Зеленського до Азербайджану.

Поділитись: