Політика

Україна відповіла на заяву Угорщини про «напівфашистський» закон про освіту

МЗС України
Політика/Україна відповіла на заяву Угорщини про «напівфашистський» закон про освіту
Зберегти
Вигляд
Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяву представника угорського уряду про те, що український закон про освіту є «напівфашистським».

«Ми ведемо діалог з нашими партнерами через обраних народами цих країн представників і очікуємо такої ж поваги до вибору українського народу. В Україні ні уряд, ні суспільство не мають антиугорських настроїв і залишаються готовими до діалогу з Угорщиною», — йдеться в заяві МЗС.

У відомстві наголосили, що закон про освіту ухвалили відповідно до законодавства України, а зауваження Венеціанської комісії «перебувають у стадії виконання».

«Вважаємо неприпустимими подальші вимоги щодо зміни ухваленого законодавства, маніпулювання такими епітетами як «напівфашистський закон», як і фактами щодо його змісту», — йдеться у відповіді міністерства.

Нагадаємо, «напівфашистським» український закон про освіту назвав голова адміністрації прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Гергей Гуйяш.

Нагадаємо, конфлікт між Україною та Угорщиною розпочався після ухвалення Верховною Радою нового закону про освіту.

28 вересня 2017-го року в Україні набув чинності закон «Про освіту». Закон визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або кілька дисциплін на двох і більше мовах.

Низка країн, зокрема Угорщина, розкритикували закон через те, що він нібито обмежує права національних меншин.

Пов`язані новини