Станом на 21 грудня уряд України виплатив допомогу у розмірі 100 тисяч гривень 66-м родинам українських політв'язнів, яких утримують у Росії та анексованому Криму. Ще 11-ом родинам допомогу планують виплатити до кінця року.

Про це Громадському повідомив батько українського політв'язня Павла Гриба Ігор, який також очолює Відділ з питань осіб, позбавлених волі при Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій.

Він розповів, що створена комісія Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, яка займається питанням цих виплат.

Ігор Гриб пояснив, що о ці виплати стосуються лише сімей політв’язнів, які перебувають у Росії і анексованому Криму і не стосуються тих, хто незаконно утримується на окупованих територіях Донецької і Луганської областей. Порядок виплати коштів визначений Міністерством з питань окупованих територій.

На питання, чи отримають допомогу сім’ї українських моряків, яких Росія незаконно захопила в полон біля Керченської протоки, він сказав: «Так, є постанова Кабміну щодо цього. Наш відділ теж займається цим питання, вони отримають скоро, у цьому році, фактично всі заяви вже надійшли».

На початку грудня у МінТОТ повідомляли, щодержавну допомогу у розмірі 100 тисяч гривень отримали 17 родин осіб.

Раніше у Міністерстві повідомили, що вже виплатили грошову допомогу 19 українцям, звільненим з полону на Донбасі.

Поділитись: