На рахунки 19 звільнених з полону на Донбасі українських заручників вже надійшла грошова допомога від держави у розмірі 100 тисяч гривень.

На рахунки 19 звільнених з полону на Донбасі українських заручників вже надійшла грошова допомога від держави у розмірі 100 тисяч гривень.

Про це у коментарі Громадському повідомила начальниця Управління з питань переміщених осіб Міністерства з питань тимчасово окупованих територій Ірина Калупаха, яка послалася на оперативну інформацію від органів соцзахисту.

За її словами, МінТОТ відповідальне за виділення та перерахунок коштів до органів соціального захисту населення, тоді як останні вже безпосередньо працюють зі звільненими з полону та ухвалюють рішення про відправлення коштів на особисті рахунки.

«На сьогодні міністерством на рахунки органів соцзахисту перераховано кошти в 14 регіонах на загальну суму в 4,8 мільйони гривень. Тобто 48 особам мають бути перераховані кошти», — сказала Калупаха.

За її словами, отримали кошти вже 14 людей з Донецької області, двоє з Кіровоградської області, та по одній особі з Сумської, Харківської та Житомирської областей.

У МінТОТі додали, що загалом документи на отримання грошової допомоги подали 71 людини з 74 звільнених з полону.

«Тобто вони стовідсотково отримають усі виплати», — пояснила Калупаха. На питання про те, чи встигнуть останні троє людей отримати виділену їм допомогу, у МінТОТі пояснили, що час ще є. Один зі звільнених з полону Олексій Канарський очікує на друк паспорту громадянина України, після чого зможе претендувати на гроші.

Колишній полонений Володимир Фомічов у коментарі Громадському повідомив, що ані він, ані двоє ультрасів луганської «Зорі» Овчаренко та Ахметов ще не отримали грошей, хоча усі необхідні документи подали.

Раніше представниця України у гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко повідомила, що звільненим з полону на Донбасі почали виплачувати державну допомогу.

Зазначимо, що для отримання грошової допомоги у розмірі 100 тисяч гривень кожному звільнені з полону на Донбасі повинні були подати до органів соцзахисту відповідні документи та отримати гроші у термін 6 місяців з дати звільнення.

Тобто останній день, коли вони могли отримати гроші — це 27 червня, адже 27 грудня 2017 року на Донбасі відбувся обмін заручників. Це був перший за два роки та найбільший обмін. 

Раніше у МінТОТі заявили, що виплата грошової допомоги для звільнених з полону на Донбасі розпочнеться тоді, коли прем’єр Володимир Гройсман підпише порядок надання цих виплат.

За 2 місяці до кінця терміну колишній полонений Фомічов заявив, що жоден звільнений з полону на Донбасі не отримав 100 тисяч допомоги держави.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнені від опіки: Як держава допомагає українцям, яких повернула з полону «ДНР» та «ЛНР»

Гройсман заявив, що уряд виплатить кошти звільненим з полону після перевірки щодо них.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись: