Під час традиційного аукціону з продажу облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 3 грудня Міністерство фінансів України залучило до бюджету 4,65 мільярда гривень (у гривневому еквіваленті). Зокрема, продали ОВДП у доларах, ставки за якими знизили нижче 4% річних.

Відповідні результати аукціону з’явилися на сайті Мінфіну.

Доларових облігацій Мінфін продав на еквівалент 18,82 мільйона гривень. Середньозважена ставка дохідності за цими цінними паперами склала 3,88% річних.

«Україні вперше вдалось розмістити ОВДП в доларах під ставку менше 4%. Завдяки ефективній політиці Міністерства фінансів з управління державним боргом, середньозважена дохідність 1,2-річних ОВДП номінованих в доларах США, за підсумками аукціону склала 3,88%», — повідомили у прес-службі Мінфіну за підсумками аукціону.

Окрім цього держава продала облігації у гривнях на 3 місяці та 3 роки.

«Вартість запозичень в національній валюті продовжила падати. Середньозважена дохідність 3-місячних державних облігацій склала 13,06%, а 3-річних — 12,38%», — зазначають у Мінфіні.

Напередодні уряд збільшив план  запозичень на 2019 рік через провал плану з приватизації.

Під час останнього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив до бюджету 2,38 мільярда гривень, під час попереднього аукціону — 1,33 мільярда гривень.

У жовтні 2019 року розмір державного боргу України у доларовому еквіваленті зменшився на 1,1 мільярда доларів. Він складає 81,8 мільярда доларів

Поділитись: