Кабінет міністрів України доручив Міністерству фінансів збільшити плановий обсяг запозичень на 2019 рік на 16,4 мільярда гривень.

Відповідне урядове розпорядження від 27 листопада опублікували на офіційному сайті Кабінету міністрів.

Зазначається, що необхідність збільшити обсяги запозичень на 2019 рік виникла через те, що протягом 2019 року уряд не зміг виконати план з приватизації. Загалом, недоотриманих від приватизації коштів в уряді нарахували на 16,4 мільярда гривень.

Кошти від приватизації та державні запозичення — це головні джерела фінансування дефіциту бюджету. Дефіцит бюджету — це ситуація, коли доходів, закладених у бюджеті, не вистачає на всі передбачені у ньому витрати. Тобто грошей, які збирає держава у вигляді податків не вистачає для того, аби профінансувати всі державні програми, освіту, соціальну сферу, медицину тощо.

Державні запозичення в Україні відбуваються переважно за допомогою випуску облігацій. Так, під час останнього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив до бюджету 2,38 мільярда гривень, під час попереднього аукціону — 1,33 мільярда гривень.

У жовтні 2019 року розмір державного боргу України у доларовому еквіваленті зменшився на 1,1 мільярда доларів. Він складає 81,8 мільярда доларів.

Раніше на приватизацію передали 339 державних компаній. Також в уряді підрахували, що 1261 державне підприємство в Україні фактично не провадить жодної діяльності та є банкрутом, тому в уряді планують їх ліквідувати.

На приватизацію уряд планує виставити 1006 державних підприємств, ще 766 держкомпаній буде визначено як стратегічні, а їхню приватизацію буде заборонено.

Напередодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручив передати щонайменше 500 держкомпаній на приватизацію до кінця 2019 року.

Раніше стало відомо, що уряд почав підготовку до приватизації близько 800 держкомпаній. Загалом у державній власності в Україні перебуває понад 3,4 тисячі підприємств.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів.

Напередодні уряд запустив процес приватизації 4 великих державних компаній. У цьому переліку перебувала більшість збиткових держпідприємств.

Зазначимо, що програмою дій уряду передбачено продаж понад 1000 державних компаній.

Поділитись: