Міністерство фінансів України провело перший аукціон з продажу облігацій внутрішньої державної позики через систему Bloomberg.

Відповідні торги відбулися 1 жовтня, передає прес-служба Мінфіну.

«Раді повідомити, що перший аукціон ОВДП успішно проведено через платформу Bloomberg», — йдеться у повідомленні.

При цьому зазначається, що обсяги коштів, які уряд залучив до бюджету через продаж облігацій суттєво скоротився. Так, за підсумками аукціону Україна отримала 77,2 мільйона гривень, в той час як на попередньому залучили понад 13 мільярдів гривень. Відтак, обсяги залучених коштів впали у понад 170 разів.

У Мінфіні повідомили, що на аукціонах знизили ставки дохідності за облігаціями на 0,25% за тримісячними (до 15,75%) та на 0,14% за 2-річними (до 15,36%).

Систему аукціонів Bloomberg використовується державними агенціями, центральними банками та фінансовими установами для проведення аукціонів в електронному вигляді, а учасники ринку відстежують ці аукціони та вносять заявки на купівлю. Система забезпечує безпечне та захищене середовище для випуску та викупу боргових зобов’язань, а також для виконання інших операцій на відкритому ринку — все на єдиній комплексній платформі.

Платформа повністю інтегрована з даними, новинами, аналітикою та засобами зв’язку, доступними в терміналі. Система аукціонів Bloomberg використовується в більш ніж 30 країнах світу

Зазначимо, що напередодні у Національному банку України повідомили, що там почали вважати високий попит на державні цінні папери України одним з фундаментальних чинників на валютному ринку.

Зазначимо, що від початку 2019 року обсяги інвестицій іноземців у державні цінні папери України значно зросли. Це призвело до зміцнення курсу гривні, адже, купуючи українські облігації, іноземці вкладали в економіку України валюту, збільшуючи її Зазначимо, що після проведення останнього аукціону з продажу ОВДП в Україні суттєво знизився курс гривні. Так, Нацбанк підвищив курс долара на 35 копійок за день.

27 вересня у Мінфіні повідомили, що планують зменшувати обсяги випуску облігацій на ринку. Це пов’язано з тим, що план з держзапозичень на 2019 рік виконали на 90%.

Нагадаємо, що у серпні 2019 року державний борг України скоротився на 500 мільйонів доларів.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile