Мінфін буде зменшувати обсяги держзапозичень на ринку — уповноважений з державного боргу

До кінця 2019 року Міністерство фінансів України буде зменшувати обсяги випуску облігацій внутрішньої державної позики через те, що річний план із запозичень виконали на 90%.

Про це повідомив урядовий уповноважений з питань управління державним боргом України Юрій Буца під час Ukrainaan Financial Forum, передає «Інтерфакс-Україна».

«Враховуючи те, що до кінця року за планами запозичень нам залишилось сумарно близько 50 мільярдів гривень, і ми також розраховуємо отримати фінансування наших міжнародних партнерів, нам достатньо буде виставляти стандартні інструменти строком на 2-3 роки, щоб задовольнити наші потреби», — повідомив Буца.

Він зазначив, що це призведе до розвитку вторинного ринку облігацій (тобто торгівлі українськими облігаціями між інвесторами, а не безпосередньому випуску облігацій державою).

Нагадаємо, що у серпні 2019 року державний борг України скоротився на 500 мільйонів доларів.

Нагадаємо, що під час попереднього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив до бюджету 13,2 мільярда гривень.

Зазначимо, що на зниження ставок за державним боргом вплинули одразу дві події: зменшення облікової ставки до 16,5% річних та підвищення кредитного рейтингу України агенцією Fitch.

На першому у вересні аукціоні з продажу ОВДП Мінфіну вдалося залучити 1,9 мільярда гривень, а під час попереднього аукціону з продажу облігацій Мінфін залучив до бюджету 1,77 мільярда гривень.

Також нерезиденти рекордно наростили обсяги інвестування в державні облігації України. Крім цього, іноземні інвестори активно скуповують гривні та єгипетські фунти, а також цінні папери, номіновані у цих валютах.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.