Фото:

Wikimedia Commons

Колишній президент Світового конгресу українців Евген Чолій став почесним консулом України в канадському місті Монреаль. Його мандат поширюватиметься на територію провінції Квебек, адміністративним центром якої і є Монреаль.

Таким чином, Україна вперше встановила дипломатичне представництво у Квебеку, йдеться в повідомленні пресслужби українського посольства в Канаді.

За словами посла України в Канаді Андрія Шевченка, поява дипломатичного представництва у Квебеку є важливою, оскільки ця провінція є лідером за обсягами торгівлі з Україною в порівнянні з рештою.

«Ми безмежно раді, що українські інтереси тут представлятиме саме пан Чолій — знакова постать для світової української громади і блискучий, авторитетний правник», — додав Шевченко.

Сам Евген Чолій зазначив, що на своїй посаді буде просувати інтереси України в Канаді та сприяти розвитку торговельних, економічних, культурних та наукових зв’язків між двома країнами.

Хто такий Евген Чолій?

Евген Чолій народився в Монреалі в 1959 році. Є відомим канадським юристом, старшим партнером однієї з найбільших правничих фірм країни, а з 2012 року включений у довідник «Найкращі юристи в Канаді».

У 1998-2004 роках Чолій очолював Конгрес українців Канади (1998-2004), а у 2008-2018 роках був президентом Світового конгресу українців. Відомий своєю активною міжнародною діяльністю на підтримку України.

Чолій також є почесним доктором Києво-Могилянської академії та Львівської політехніки.

А що означає статус почесного консула?

Якщо спрощено, це фактично консул за сумісництвом. Як правило, на такі посади призначають громадян іноземної держави (тобто в Канаді почесним консулом, найімовірніше призначать канадця, а не українця).

Почесні консули користуються привілеями й імунітетами, як і звичайні консули. Головна відмінність у тому, що вони не є штатними працівниками міністерства закордонних справ і не отримують за консульську роботу платні, а свою посаду суміщають із основним місцем роботи.

За останні роки Україна відчутно розширила свою дипломатичну присутність у Канаді, зазначає українське посольство. Генеральне консульство України в Едмонтоні відкрилося у 2018 році; в Торонто працює генконсульство України, а у Ванкувері — ще один почесний консул.

Поділитись: