Міністерство фінансів України залучило 1,25 мільярда євро від продажу єврооблігацій строком на 10 років.

Про це повідомив аналітик інвестиційної компанії ICU Михайло Демків, посилаючись на дані аналітичної платформи Bloomberg.

За його словами, уряду 22 січня вдалося знизити ставку дохідності за євробондами до 4,375% річних, зокрема через значну пропозицію.

За даними «Интерфакс», інвестори оголосили про бажання придбати українські облігації на суму 7 мільярдів євро, тобто попит на цінні папери перевищив пропозицію у 5,6 раза.

22 січня у Міністерстві фінансів України оголосили про намір випустити єврооблігації на термін 10 років. Процес супроводжували BNP Paribas, J.P. Morgan та Raiffeisen Bank International.

Востаннє Україна випустила шестирічні євробонди у євро 13 червня 2019 року. Тоді ставка дохідності за євробондами складала 6,75% річних. Тобто наразі Мінфін знизив ставку дохідності євробондів на більш ніж 3 відсоткових пункти.

В межах випуску євробондів команда Мінфіну почала так зване road show — пошук потенційних покупців євробондів серед інвесторів у різних частинах світу. Інвесторів Мінфін шукав у Лондоні, Франкфурті, Мілані та Мюнхені.

Зазначимо, що перед цим Україна випускала єврооблігації у березні 2019 року, коли дорозмістила облігацій на 350 мільйонів доларів. Відсоткова ставка за боргом склала 9,75% річних.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile