У Міністерстві інфраструктури України повідомили, що планують зібрати конференцію з питань розвитку річкового шляху Е-40, який має сполучити Чорне та Балтійське море.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Мінінфраструктури.

Водний шлях Е-40 має пройти Дніпром, Прип’яттю, Західним Бугом та Віслою. Для реалізації проєкту та відновлення цього водного маршруту необхідно відремонтувати канали між річками, щоб ними могли проходити баржі.

«Міністерство інфраструктури України ініціює проведення міжнародної конференції з транспорту та логістики на внутрішньому водному транспорті за участю Нідерландів, Польщі та Білорусі, міжнародних фінансових установ та інших потенційних партнерів. Конференція має на меті дискусію щодо розвитку міжнародного водного шляху E-40 за участю представників відповідних міністерств та відомств країн-учасниць, зацікавлених ділових кіл, екологів, представників громадськості тощо та визначення напрямків взаємодії у цьому проєкті», — йдеться у повідомленні на сайті Мінінфраструктури.

Там зазначають, що Україна вже почала роботу над своєю частиною водного шляху Е-40, зокрема проводяться роботи з ремонту шлюзів на Дніпрі та днопоглиблювання на річках.

Раніше в уряді повідомляли, що планують забезпечити вихід Білорусі до Чорного моря через Дніпро уже у 2020 році

У листопаді 2018 року в Білорусі розглядали можливість будівництва свого першого морського порту. Він мав розташовуватись неподалік кордону з Україною на річці Дніпро.

Поділитись: