За підсумками липня 2019 року українці купили через банківські установи 1,5 мільярда доларів валюти. Це на 93,7 мільйона доларів більше, ніж обсяги продажу валюти.

Про це повідомляє «УНІАН», посилаючись на дані Національного банку України.

У попередні два місяці населення України навпаки продавало валюти банкам більше, ніж купувало. Зокрема, у травні українці продали на 25 мільйонів доларів більше, ніж купили, а у червня — на 176 мільйонів доларів більше.

Загалом від початку року українці продали банкам на 153,5 мільйона доларів більше валюти, ніж купили.

Збільшення обсягів викупу валюти українцями спостерігається на тлі падіння курсу валют та зміцнення курсу гривні.

Зростання курсу гривні спровокувало нарощення інвестицій іноземних інвесторів у державні боргові облігації України. Так, за липень іноземні інвестори вклали в український державний борг 1,27 мільярда доларів, а від початку року — 3,22 мільярда доларів.

Зазначимо, що зі зростанням обсягів купівлі державних облігацій іноземцями часто пов’язують значні ризики для стабільності курсу гривні. Так, купуючи державні облігації, інвестори сприяють зміцненню гривні, однак коли термін дії цих облігацій завершується, то іноземні інвестори забирають номінал облігацій та відсотки за ними, обмінюючи ці кошти на іноземну валюту. Це несе загрозу стабільності гривні та призводить до зростання курсу валют.

Поділитись: