Українці відповіли, чи вважають об’єктивним рішення суду стосовно Стерненка — думки розділилися порівну
В українців, які знають про рішення Приморського районного суду Одеси щодо активіста Сергія Стерненка, розділилися оцінки вироку: 34% вважають його об’єктивним, стільки само — необґрунтованим і політично вмотивованим.
Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною службою «Центру Разумкова».
Так, 26% опитаних відповіли, що «добре знають» про те, Стерненка засудили до 7 років та трьох місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна за звинуваченням у розбійному нападі та незаконному зберіганні вогнепальної зброї. Ще 42% відповіли, що «дещо чули про це», а 32% — що уперше про це чують.
Серед тих, хто знає про рішення суду, оцінки розділилися — 34% дотримуються думки, що рішення суду було об’єктивним, і 34% — що воно є необґрунтованим і політично вмотивованим. Ще 32% не змогли дати оцінку.
Чому такі протилежні погляди?
У «Центрі Разумкова» зазначають, що оцінки громадянами цієї справи істотно залежать від їхніх політичних симпатій. Найчастіше вважають об’єктивним рішення суду стосовно Стерненка представники електорату партії «Опозиційна платформа — За життя» (69%, тоді як лише 9% вважають це рішення необґрунтованим і політично вмотивованим).
Серед представників електорату партії «Слуга Народу» дещо більше тих, хто вважає це рішення об’єктивним, ніж тих, хто вважає його необґрунтованим (40% і 26% відповідно). З-поміж представників електорату «Європейської Солідарності» переважають ті, хто вважає це рішення необґрунтованим (15% і 60% відповідно).
Більше про опитування
Дослідження соціологи провели з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Вони опитали 2 018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком анексованого Криму та тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.
Вибірка репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.
Справа Стерненка
23 лютого Приморський районний суд Одеси засудив ексочільника одеського осередку «Правого сектору» Сергія Стерненка до 7 років та 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. Справа стосується викрадення й катування керівника одеського осередку проросійської партії «Родіна» Сергія Щербича у квітні 2015 року.
Зокрема, Стерненку закидали розбійний напад, викрадення людини, а також незаконне зберігання вогнепальної зброї. Суд визнав активіста винним за всіма трьома статтями Кримінального кодексу. Але покарання призначили за двома статтями — про розбійний напад і зберігання зброї. Покарання за викрадення людини не дали, оскільки закінчився термін притягнення до кримінальної відповідальності.
Цей вирок спровокував масові акції протесту, вимога яких — не тільки звільнити Стерненка, а й загалом реформувати судову систему.
Президент Зеленський неодноразово і сам критикував судову гілку влади. Тому глава держави обіцяє провести реформу судової системи. А після акцій на підтримку Стерненка в Офісі президента заявили, що «почули громадськість», і запропонували створити механізм аналізу судових рішень щодо ветеранів і громадських діячів.
- Поділитися: