В аеропорту індійського міста Делі застрягли українці. Це сталося через скасування низки авіарейсів у зв'язку з закриттям повітряного простору над Пакистаном.

Наразі український консул в аеропорту вирішує питання про повернення співвітчизників до України, зазначили у повідомленні Міністерства закордонних справ України.

Нагадаємо, вранці 27 лютого у Пакистані заявили про збиття двох літаків Військово-повітряних сил Індії, які начебто вторглися у повітряний простір країни. Через загострення ситуації управління цивільної авіації Пакистану повідомило, що всі внутрішні та міжнародні комерційні рейси скасували «до отримання нових повідомлень».

Зазначимо, що це перші авіаудари уздовж лінії контролю, яка розмежовує пакистанську та індійську частини Кашміру, з часів війни між двома країнами у 1971 році.

Індія і Пакистан претендують на всю територію Кашміру, проте кожна зі сторін контролю лише частини регіону З часів здобуття незалежності від Британії в 1947 році країни тричі вели війну і та мали низку конфліктів, причиною більшості з них був Кашмір. Як Індія, так і Пакистан має ядерну зброю.

Поділитись: