Українці звертають все менше уваги на зміни курсу валют — заступник голови НБУ

У Національному банку України вважають, що гривня стабілізувалась після кризи 2014—2015 років, а українці звертають все менше уваги на коливання курсу валют.

Про це повідомив заступник голови Національного банку Дмитро Салогуб в інтерв’ю DW.

Так, заступник голови Нацбанку вважає, що наразі українська гривня стабілізувалась та стала менш залежною від шокових факторів.

«Ми уважно дивимося на тренди обмінного курсу, на так звані показники волатильності і бачимо, що вони не сильно відрізняються від рівня волатильності польського злотого чи чеської крони до американського долара», — повідомив Салогуб.

За його словами, повернення довіри українців до гривні все ж займе тривалий час, однак наразі рівень довіри до гривні є набагато вищим, ніж декілька років тому.

«Раніше, коли гривня починала зростати, всі починали купувати валюту, бо думали, що буде гірше. Тепер ми вже неодноразово були свідками ситуації, коли девальвація гривні призводить до виходу на ринок продавців і курс робить коливання назад», — зазначив Салогуб.

Він також додав, що Україні необхідно підтримувати програму співпраці з МВФ, адже вона допоможе державі здешевити вартість державних позик та більш спокійно пережити пікові періоди виплат за державним боргом у 2019-2021 роках.

Нагадаємо, що раніше у Нацбанку повідомляли, що заяви Ігоря Коломойського про необхідність оголошення дефолту в Україні призвели до падіння курсу гривні на 1,4%.