Поширення заяв про можливе настання дефолту в Україні у травні 2019 року стало однією з причин падіння курсу гривні відносно іноземних валют на 1,4%.

Про це повідомив голова Національного банку України Яків Смолій під час брифінгу з питань монетарної політики 6 червня.

«Хоча загалом від початку року курс гривні зміцнився на 3%, за підсумками травня він девальвував 1,4%. Це відбулося під впливом декількох чинників. По-перше, в інформаційному просторі активно поширювалися спекуляції на тему державного боргу», повідомив Смолій.

Крім цього, на зростання курсу іноземних валют в Україні вплинула заява місії Міжнародного валютного фонду про відновлення співпраці з Україною лише після проведення виборів до парламенту та формування нового уряду.

Також, за словами голови НБУ, на падіння гривні вплинули судові рішення зодо націоналізації ПриватБанку.

Нагадаємо, що за підсумками засідання правління НБУ ухвалили рішення не зменшувати розміру облікової ставки. Її залишили на рівні 17,5%.

Облікова ставка — це один з основних індикаторів економіки. Вона являє собою відсоток, під який НБУ надає кредити банкам та, відповідно, нижче якого комерційні банки не можуть давати кошти клієнтам.

Нагадаємо:

  • 26 травня в інтерв‘ю британській газеті Financial Times олігарх Ігор Коломойський виступив за оголошення Україною дефолту.
  • 27 травня прем‘єр-міністр Володимир Гройсман прокоментував пропозицію: за його словами від оголошення дефолту постраждають головним чином прості українці, а оголошення неплатоспроможності вдарить по економічному зростанню України.
  • В команді президента Володимира Зеленського також відкинули пропозицію Коломойського про можливість дефолту України.
Поділитись: