Український політв’язень Олександр Шумков, засуджений до чотирьох років за участь у «Правому секторі», перевели до штрафного ізолятора колонії в місті Торжок Тверської області.

Про це вдалося дізнатися завдяки волонтерам російської правозахисної організації, повідомила його тітка Людмила Шумкова.

«А наші чиновники з МЗС та офісу Омбудсмена досі надсилають листи, що він перебуває в СІЗО Брянська», — зазначила вона.

В МЗС та офісі омбудсмена наразі не прокоментували цю інформацію.

Нагадаємо, у грудні 2018 року Шумкова засудили до чотирьох років ув’язнення за участь в організації «Правий сектор», яка є забороненою у Росії. За даними обвинувачення, Шумков з 17 листопада 2014 року до 23 серпня 2017 року брав участь у діяльності «Правого сектору», яка була «спрямована проти інтересів Росії».

Відомо, що Шумков був охоронцем лідера організації «Правий сектор» Дмитра Яроша.

Шумков служив за контрактом в Збройних силах України в селі Чорнобаївка Білозерського району Херсонської області, жив у Херсоні. Він не повернувся після служби додому 17 серпня 2017 року. 29 вересня 2017 року його виявили в російському СІЗО.

Шумков каже, що його викрали, а російський кордон він перетнув проти своєї волі непритомним за участі співробітників ФСБ. Матері ув'язненого надійшов лист від Слідчого комітету РФ та ФСБ, в якому було сказано, що її сину оголошено підозру «за участь в екстремістських організаціях». Під час Революції Гідності та після цього хлопець перебував у лавах «Правого сектору» та охороняв тодішнього лідера організації Дмитра Яроша.

Поділитись: