Колишній охоронець Дмитра Яроша (лідера «Правого сектору» на момент революції на Майдані) зник місяць тому і тепер перебуває у російському СІЗО

Колишній охоронець Дмитра Яроша (лідера «Правого сектору» на момент революції на Майдані) зник місяць тому і тепер перебуває у російському СІЗО.

Про це повідомила мати екс-охоронця Олександра Шумкова — Лариса Шумкова, передає «Українська правда».

За її словами, 26 вересня на домашню адресу надійшов відкритий лист від Слідчого комітету ФСБ РФ у Брянській області, де було сказано, що Олександр Шумков перебуває у брянському СІЗО.

«У листі було сказано, що він був затриманий працівниками ФСБ ще 6 вересня о 15 годині дня за підозрою у «скоєнні злочину» за  ч.2 ст. 282 КК РФ – участь в екстремістських організаціях», — сказала Шумкова.

Мати не вірить, що її син міг добровільно поїхати до Росії, «враховуючи його біографію». Вона сказала, що син зник наприкінці серпня, коли не повернувся з роботу. Лариса Шумкова упевнена, що Олександр нікуди не збирався їхати.

У той же час джерела у прикордонній службі повідомили «Українській правді», що 23 серпня чоловік нібито на авто законно перетнув українсько-російський кордон.

Шумкова звернулася до СБУ, консульського відділу МЗС України та до уповноваженої з прав людини Валерії Лутковської з відповідними листами.

«В СБУ мені сказали, що це не їхня справа, а в МЗС повідомили, що дуже добре, що є лист – оскільки Росія не часто повідомляє про українських полонених. Пообіцяли спробувати дізнатися, що з ним і чи справді він там», — сказала мати.

28 серпня український офіцер Ігор Гриб заявив про викрадення сина спецслужбами РФ у Білорусі. За його словами, ФСБ виманило Павла до Гомеля, під виглядом зустрічі з дівчиною та провело затримання.

Згодом у МЗС підтвердили, що Павло Гриб, який зник у білоруському Гомелі, перебуває в управлінні ФСБ Росії у Краснодарі.

11 вересня російський адвокат сказав, що зміг зустрітися з Грибом у СІЗО Краснодара. 15 вересня у МЗС Громадському повідомили, що Гриб опинився у російській лікарні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: