У Центрі громадського здоров’я МОЗ надали роз’яснення щодо припинення самоізоляції для осіб, що перетнули державний кордон України. Це доступно для людей із негативним результатом ПЛР на COVID-19.

Про це повідомляє пресслужба ЦГЗ.

Так, дострокове припинення самоізоляції у зв’язку з перетином держкордону або пунктів в’їзду на тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей, Криму та Севастополя протягом останніх 14 днів можливе:

  • лише для людей, які перебувають на самоізоляції у зв’язку з перетином державного кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду протягом останніх 14 днів;
  • лише на підставі негативного результату ПЛР-дослідження, здійсненого з метою припинення самоізоляції після перетину кордону та КПВВ;
  • лише за результатами дослідження лабораторії із переліку тут.

«Тобто особа має здати власний біологічний матеріал на ПЛР-дослідження лабораторії з переліку, попередньо заповнивши інформовану згоду на опрацювання даних. У формі необхідно обов’язково зазначити факт перетину кордону, якщо він відбувся протягом останніх 14 днів, і точну дату прибуття на територію України», — додають у Центрі.

Там наголошують, що для уникнення небажаних наслідків у формі варто зазначити номер телефону, який було використано для встановлення додатку «Дій вдома».

У разі одержання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР:

  • лабораторія, що безпосередньо виконала дослідження, має внести результат негативного дослідження до електронної системи ЦГЗ;
  • дані, внесені лабораторіями, автоматично синхронізуються із сервісом «Дій вдома»;
  • про можливість припинення самоізоляції людині повідомляють у сервісі «Дій вдома».

Перед плануванням поїздки в МЗС закликають українців уважно ознайомлюватися з умовами в’їзду до країн призначення — для цього на сайті міністерства є спеціальна інтерактивна мапа, яку можна проглянути тут.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Поділитись: