Збройні сили України проводять підготовчі заходи до повного розведення сил на Донбасі, заявив командувач операції Об’єднаних сил Володимир Кравченко.

Про це генерал заявив під час зустрічі з постійною представницею Програми розвитку ООН в Україні Оснат Лубрані, повідомляє штаб ООС.

Кравченко розповів про підготовчі роботи для відновлення мосту в Станиці Луганській, а також про підготовку до розведення у двох інших «пілотних» населених пунктах — Петрівському та Золотому. Він переконаний, що після Станиці війська розведуть і тут.

«На сьогодні проводяться підготовчі заходи з відведення військ уздовж всієї лінії розмежування. Таке завдання визначено начальником Генерального штабу ЗСУ, міністром оборони та главою держави», — наголосив командувач ООС.

Кравченко зазначив, що ЗСУ готові до цього заради покращення життя громадян.

«Та, зрештою, все буде залежати від дзеркальних дій з протилежного боку», — резюмував він.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що хоче обговорити на зустрічі лідерів «нормандської четвірки» обмін полонених та розведення сил на Донбасі.

Водночас у Кремлі хочуть «залізних домовленостей» на зустрічі лідерів «нормандської четвірки», зокрема офіційно закріпити так звану «формулу Штайнмайєра», яка передбачає відведення сил перед проведенням виборів на окупованому Донбасі.

План Штайнмайєра — формула, згідно з якою, окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які проводитимуться згідно з Мінськими угодами за українським законодавством.

Після доповіді ОБСЄ, якщо вибори визнають демократичними і такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі. Також цей план передбачає поступове зняття санкцій з Росії в разі прогресу у виконанні Мінських угод.

Поділитись: