За підсумками 2018 року українська «дочка» російського державного «Сбербанку» отримала 7,6 мільярда гривень збитку.

При цьому банк збільшив розмір статутного капіталу. Зокрема, коштом докапіталізації, отриманої у «материнського» банку. Так, у 2018 році статутний капітал «Сбербанку» зріс на 8,3 мільярда гривень та досяг 29,7 мільярда гривень.

Зазначимо, що у 2017 році «Сбербанк» отримав 132,4 мільйона гривень прибутку. Тобто, за рік прибуток банку скоротився на 7,7 мільярда гривень.

29 січня стало відомо, що Верховний суд дозволив українським компаніям, пов’язаним з олігархом Ігорем Коломойським, конфісковувати майно «дочок» російських банків в Україні. Так ці компанії можуть компенсувати втрачене внаслідок анексії Криму майно.

Нагадаємо, що 12 вересня стало відомо, що Київський апеляційний суд наклав арешт на акції українських «дочок» російських банків «ВТБ», «Промінвестбанк» та «Сбербанк» для виконання рішення Гаазького арбітражу за позовом колишнього голови ПриватБанку та інших українських компаній, що втратили активи внаслідок анексії Криму.

Після цього російський державний «Внешэкономбанк» направив позов проти України до Стокгольмського арбітражу через «експропріацію» активів. Також зазначається, що російські державні банки, зокрема «Сбербанк», оскаржують рішення Київського суду у Верховному суді України.

Нагадаємо, що Третейський суд у Гаазі зобов'язав Російську Федерацію відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Зокрема, мова йшла про суму у 159 мільйонів доларів.

Росію визнали відповідальною за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Поділитись: