Адвокат Валентин Рибін стверджує, що українська сторона викреслює зі списку на обмін трьох колишніх бійців батальйону спецпризначення «Беркут», які є обвинуваченими у справах Майдану й перебувають у СІЗО.

Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка і Павла Аброськіна.

Рибін закликав українську владу виконувати домовленості у тому варіанті, в якому вони були досягнуті.

Пізніше Рибін заявив, що зі списків викреслили ще двох ексберкутівців Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які також фігурують у справах Майдану і які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

Зазначимо, що наразі офіційно невідомо чи братимуть ексберкутівці участь в обміні, остаточні списки досі узгоджують.

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Два джерела, дотичних до судової справи про розстріли на вулиці Інститутській в Києві, розповіли hromadske, що українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні звернулись до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

Поділитись: