Викреслюючи ексберкутівців зі списків на обмін утримуваними між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР», Україна ставить весь обмін під загрозу.

Про це у коментарі hromadske сказав ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін.

За його словами, після спілкування у межах Тристоронньої контактної групи 23 грудня Україна взяла паузу, щоб узгодити остаточний варіант списку людей на обмін. Цей список мали представити 24 грудня.

Врешті, стверджує Рибін, зі списків викреслили п'ятьох колишніх бійців батальйону спецпризначення «Беркут», які є підозрюваними у справах Майдану, — Олега Янішевського, Сергія Зінченка і Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

«За ніч позиція змінилася. Після того, як вчора у ЗМІ вийшла інформація, що співробітників «Беркута» будуть міняти, піднявся якийсь шум незрозумілий і за ніч ситуація змінилася настільки, що українці надали список, в якому прізвищ Янішевського, Аброськіна і Зінченка немає. Це свідчить про те, що Україна вирішила їх викреслити зі списку на обмін, що є абсолютно деструктивною позицією при обміні всіх встановлених на всіх встановлених», — розповів Рибін.

Він додав, що ексберкутівці Сергій Тамтура й Олександр Маринченко, яких також тепер викреслили зі списків, погоджувалися брати участь в обміні тільки в тому випадку, якщо їхніх колег — Янішевського, Аброськіна і Зінченка — випустять з СІЗО і також долучать до обміну.

Рибін наголосив, що той факт, що Україна відмовляється обміняти 5 людей, які раніше були у списку, може поставити під загрозу проведення обміну до кінця 2019 року.

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Два джерела, дотичних до судової справи про розстріли на вулиці Інститутській в Києві, розповіли hromadske, що українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебувають під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишаються під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні звернулись до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

Поділитись: