Посольство України у Сполучених Штатах Америки закликало редакторів видання The New York Times виправити помилку у статті з зображенням тимчасово окупованого Криму як частини Росії.

Про це повідомила пресслужба посольства.

«Американське видання знову використало карту з чітким порушенням міжнародно визнаного кордону України у одній зі своїх останніх статей… Розраховуємо на оперативну реакцію журналістів впливового видання, яке покликане доносити до американської й світової громадськості правду», — йдеться у повідомленні.

У посольстві наголосили, що «Крим — це Україна», тож помилка з позначенням півострова тим же кольором, що і РФ, має бути виправлена.

Стаття у The New York Times була опублікована 3 листопада з заголовком «План гірського гірськолижного курорту українського олігарха». У матеріалі йшлося про те, що на території гірського масиву Свидовець в українських Карпатах можуть побудувати курорт. Проєкт пов'язують із бізнесменом Ігорем Коломойським.

Картографічну схему використали для позначення території, на якій ймовірно буде розміщений новий курорт. Тимчасово окупований Крим справді зображений як частина Російської Федерації.

Американське видання The New York Times раніше вже позначило у своєму матеріалі територію Криму тим же кольором, що й територію Росії, щоправда, тоді її було позначено як «спірна». 

У виданні тоді назвали такий підпис відповідний чинній, на їх погляд, ситуації у Криму. За словами представника NYT Деніела Роадеса, Крим, позначений «спірною» територією, не означає прийняття позиції Росії щодо його статусу. І видання завжди «дотримується послідовного підходу до зображення територій, які є спірними», оскільки це завжди є «чутливим питанням».

Авторка: Вікторія Коломієць
Поділитись: