Міністерство інфраструктури України домовилося з польським урядом про видачу українським перевізникам додаткових 5 тисяч дозволів на здійснення перевезень товарів до Польщі у листопаді 2019 року.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Зазначимо, що через недостатню кількість виданих польською владою дозволів на здійснення перевезень товарів українськими перевізниками на україно-польському кордоні сформувалися затори. Причиною цього стало те, що на початку 2019 року Польська сторона надала Україні меншу кількість дозволів для перевезень, аніж зазвичай: зі 260 тисяч дозволів українська квота на перевезення товарів скоротилася до 160 тисяч.

«У листопаді для стабілізації ситуації українські перевізники додатково отримають 5 000 польських дозволів та 10 000 дозволів з попереднього обміну дозволами на 2020 рік для використання в 2019 році. Обмін дозволами будемо проводити виключно на дзеркальних умовах», — повідомив Криклій.

Він зазначив, що переговори з Польщею про врегулювання ситуації з дозволами на здійснення перевезень продовжуються.

«Попередній обміну дозволів на 2020 рік поки погоджено на рівні 2019 року - 160 000. Я наполягав і наполягатиму над встановленням квоти на рівні 200 000. Наступна зустріч з Міністром інфраструктури Республіка Польща - наприкінці листопада. Будемо тиснути далі та інформувати вас», — додав Криклій.

Раніше попередній міністр інфраструктури заявляв, що обмежуючи кількість дозволів на перевезення товарів, Польща порушує умови угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Поділитись: