Українські перевізники у відповідь польським розпочали «попереджувальну акцію» на кордоні
Українські перевізники провели «попереджувальну акцію» на кордоні з Польщею біля пункту пропуску «Краківець — Корчова» на Львівщині. Ця акція — відповідь на блокаду поляками українських вантажівок на трьох пунктах пропуску.
Про це пишуть «Укрінформ», «Суспільне» та Zaxid.net.
Акцію організували члени громадської організації «Міжнародні автомобільні перевізники України». Загалом під польський кордон приїхало понад 30 вантажівок. Перевізники та водії привезли до пункту пропуску тягачі від своїх вантажівок і розмістили їх обабіч дороги, що веде від польсько-українського кордону. Саму дорогу не перекривали.
На машинах повісили банери: «Справжнє братерство — це не дискримінація», «Зніміть блокаду — поверніть українських водіїв додому», «Стоп блокаді на кордонах», «Втратить Україна — втрачатиме Польща» тощо.
Мета цієї акції — переконати польських перевізників, що їхнє блокування кордону шкодить не лише Україні, а й Польщі. Українські водії зазначили, що польський страйк завдає непомірної шкоди економікам обох країн, тому закликали польських колег не боротися одне з одним, а об’єднатись.
Один з учасників акції, Любомир, розповів «Суспільному», що приїхав на акцію, бо сам керує вантажівкою і щойно повернувся з рейсу. На пункті пропуску «Краківець» він провів майже тиждень у черзі — на той момент там було понад 500 вантажівок.
«Я в тому гетто був 498 номер. Отак я вирвався і приїхав підтримати хлопців, щоб швидше пропускали, бо мені ще пощастило, я стояв 6 днів за списком. А хлопці, що були зі мною, вже стоять 9 днів. Пішов великий наплив машин, і збільшилась черга», — сказав чоловік.
Організатор акції Володимир Михалевич сказав, що вона спрямована на те, аби закликати польських перевізників припинити блокаду пунктів пропуску «Краківець — Корчова», «Ягодин — Дорогуськ», «Рава-Руська — Гребенне».
«Зараз акція попереджувальна, ми хочемо показати, що ми за розблокування кордону, за спільну роботу, за те, щоб нагодувати Європу, бо всі розуміють, що світу потрібне українське зерно», — сказав він.
А втім, чоловік додав: якщо кордони й далі блокуватимуть — будуть проводити масштабніші протести.
Тим часом посол України у Польщі Василь Зварич підтвердив, що 23 листопада до протесту польських перевізників долучаться фермери. Вони мають намір провести триденну акцію в знак солідарності з представниками транспортної галузі.
Чому страйкують польські перевізники?
Причиною стала «надмірна конкуренція» після ухвалення «транспортного безвізу» між Україною та країнами ЄС. Він звільнив українських перевізників від необхідності отримувати дозволи на двосторонні й транзитні перевезення до держав ЄС.
Протестувальники вимагають, зокрема, повернути необхідність отримання дозволів для українських транспортних фірм. Також вони хочуть, щоб Польщі не треба було ставати в е-чергу в Україні, бо їм, кажуть, подекуди доводиться жити в машинах по два тижні.
Частина протестувальників 13 листопада зустрілася з представниками українського та польського урядів. Однак переговори не розв'язали проблему, і перевізники продовжили блокувати польсько-український кордон.
У травні польські автоперевізники також страйкували, заблокувавши під'їзні шляхи до Дорогуська. Вони вимагали повернути для українських перевізників видачу дозволів на міжнародні вантажні перевезення, а також застосування до них екологічної норми EURO4, яка в Україні застосовується щодо польських перевізників.
- Поділитися: