Українські школярі проводять 10 годин на добу сидячи. Пора розім'ятися! У МОЗ кажуть, це допоможе у боротьбі з COVID-19

Українські школярі в середньому проводять сидячи по 10 годин на добу ㅡ і це без урахування часу на сон. Провести час сидячи або напівлежачи люблять і дорослі. А ще до пандемії коронавірусу Україна мала найвищі показники фізичної активності серед країн Європи.

Про це під час брифінгу розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Так, до початку 2020 року, Україна мала один із найвищих рівнів фізичної активності у Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Лише 10% українців не дотримувалися рекомендації ВООЗ принаймні по 150 хвилин на день займатися фізичною активністю середньої інтенсивності щотижня. Однак українці переважно не займалися фізичною активність у вільний час.

Окрім того, в Україні була і є дуже поширеною малорухлива поведінка: дорослі українці, які живуть у містах, в середньому сидять або напівлежать 4,6 години на добу, у сільській місцевості ㅡ 3,5 години.

За словами Ляшка, фізична активність знижується й серед дітей та підлітків.

«За наявними у нас даними, учні 5-9 класів, не враховуючи нічний сон, 10 годин на добу проводять у сидячому положенні», ㅡ сказав він.

Чому про це говорять зараз?

Ляшко, посилаючись на дослідження у Британському журналі спортивної медицини, каже, що фізична активність знижує ймовірність перенесення коронавірусної хвороби у тяжкій формі. Однак і тим, хто вже перехворів на COVID-19, варто не забувати про спорт.

«Люди, які перехворіли на COVID-19, потребують відновлення. Частина ㅡ під наглядом лікаря-професіонала, інша частина потребує повернення до свого звичайного фізичного та психічного стану, зокрема шляхом проведення фізичних навантажень», ㅡ сказав він.

Ляшко додав, що зберігати мотивацію до спорту ㅡ одна з ключових речей для повернення до звичайно ритму життя після затяжного карантину. Так, науковці рекомендують займатися хоча б по 150 хвилин на день фізичною активністю, щоби зміцнити здоров'я.