Вчені проєкту «ФОРСАЙТ COVID-19» Світового центру даних «Геоінформатика і сталий розвиток» при Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського спрогнозували можливий початок спаду пандемії коронавірусу на третю декаду травня. До того часу, на думку науковців, розвиток пандемії матиме лінійний характер.

Про це повідомляє пресслужба КПІ.

Зазначається, що для України на 15-тиденному відрізку часу (06.05 — 20.05) розвиток пандемії набуває чіткішого лінійного характеру з рівнем «плато» — 400-550 нових інфікованих на день.

«Такий характер розвитку процесу може продовжитися до третьої декади травня 2020 року, протягом якої ймовірно настане пік пандемії. Після цього пандемія, ймовірно, може піти на спад (кількість щоденно видужалих людей буде стійко більше кількості щоденно інфікованих)», — йдеться у повідомленні.

Середня абсолютна похибка у відсотках виконаного прогнозу на цьому відрізку часу не перевищує 2.2%.

«Кількість щоденно видужалих людей в Україні наближається до кількості щоденно інфікованих людей. Команда проєкту очікує, що в третій декаді травня цей баланс може стати стійко позитивним, що засвідчить початок спаду пандемії», — вважають науковці.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

У світі з початку пандемії зафіксували 4 млн 628 тисяч 785 випадків коронавірусного захворювання COVID-19. Серед них 1 млн 759 тисяч 673 людини одужали та 308 651 — померли. Наразі інфікованими залишаються 2 млн 560 тисяч 641 людина.

В Україні коронавірус лабораторно підтвердили у 17 858 людей. Загалом 4 906 пацієнтів вже одужали від коронавірусного захворювання, а 497 — померли від ускладнень.

Поділитись: