В Інституті молекулярної біології та генетики підтвердили готовність виробляти ПЛР-тести на коронавірус й назвали низку переваг — вони дешевші і їх не треба везти з-за кордону. Однак замовлення від держави поки немає.

Про це в ефірі hromadske заявив Сергій Дзядевич, доктор наук, заступник директора Інституту молекулярної біології та генетики.

За його словами, їхня система була розроблена і зареєстрована ще наприкінці січня, проектом займались разом з Радою нацбезпеки та оборони.

«РНБО як може старається зробити так, щоби ми отримали фінансування», — сказав Дзядевич.

Однак поки Інститут отримав лише 350 тисяч гривень від Академії наук, а в Україні використовують лише закордонні тести.

«Це (закордонні тести — ред.) не дешевше точно. Наш Інститут разом з РНБО проводив розрахунки, і наші тести звісно дешевші на 30-40% за ті, що пропонувалися на ринку. Перевага в тому, що ці тести виробляються в нас, їх не треба доставляти звідкись, треба просто замовляти і отримувати», — наголосив науковець.

Він уточнив, що один тест коштує близько 250 гривень.

«Закордонні аналоги, на той момент, коли розраховувалось, коштували 400-450 гривень», — додав Дзядевич.

Вчений також пояснив, що без укладання договору та перерахунку грошей вони не можуть розпочати робити тести, бо для цього потрібні реагенти, а їх треба купити.

Дзядевич додав, що президія Академії наук веде переговори, аби Інститут отримав це замовлення, але сама вона не може дати грошей, бо в неї й так брак фінансування.

Сам науковець допускає, що справа у бюрократичних процедурах.

Поділитись: