ЗМІ написали, що український посол звинуватив Туреччину у купівлі краденого зерна. Посадовець це заперечив (ОНОВЛЕНО)
Видання Reuters написало, що український посол в Туреччині Василь Боднар звинуватив Туреччину у купівлі краденого українського зерна. Згодом посадовець це заперечив.
ОНОВЛЕНО о 23:50. Боднар у коментарі «Суспільному» уточнив, що його слова неправильно почув журналіст Reuters і хибно виніс його заяву у заголовок, хоча у тексті була правильна цитата. Насправді він заявив, що росія не продає Туреччині крадене зерно, а лише вивозить його через цю країну.
«Але для нас надзвичайно важливо донести правду, а не маніпуляцію. Тому я відразу звернувся в ЗМІ, які це публікували, щоб вони це змінили. І, на правді, сам Reuters потім змінив свій текст», — зазначив посол.
Про це він заявив журналістам 3 червня, передає Reuters.
Боднар сказав, що звернувся до турецької влади та Інтерполу, щоб розслідувати, хто причетний до постачання вкраденого зерна транзитом через турецькі води.
Турецька влада ще не відреагувала на таку заяву посла.
Напередодні посольство України в Бейруті повідомило, що росія вивезла у Сирію вже приблизно 100 тисяч тонн вкраденої пшениці. За даними дипломатів, один вантаж був на судні «Матрос Позинич», яке ходить під прапором рф. Зерно завантажили на нього в окупованому Севастополі.
Місцем розвантаження була визначена Сирія. Супутникові знімки від 29 травня показали, що це судно пришвартувалося в Латакії — головному порті Сирії.
Доповнено о 16:47. росія використовує кораблі «Надежда», «Финикия», «Самровский», «Вера» і «Михаил Ненашев» для перевезення викраденого зерна через води Туреччини, пише Reuters.
Що передувало?
10 травня розвідка Міноборони України повідомила, що окупанти вже вивезли велику частину викраденого з України зерна у Середземне море. Вже тоді розвідники припускали, що продукцію везуть у Сирію, а звідти контрабандою продаватимуть до інших країн Близького Сходу.
Після цього Міністерство закордонних справ попередило країни-споживачі, що партії зерна, які продає росія, можуть містити вкрадене з тимчасово окупованих територій України зерно, отримане внаслідок мародерства.
Міністерства аграрної політики і продовольства звітувало, що окупанти вкрали майже пів мільйона тонн зерна із тимчасово захоплених територій України. Факти про такі злочини вже надійшли з усіх тимчасово окупованих областей — Херсонської, Запорізької, Луганської, Донецької та Харківської.
Перший заступник глави Мінагрополітики Тарас Висоцький розповів, що росіяни пробували продавати викрадене зерно у Єгипті та Лівані, однак ці країни відмовилися купувати такий товар.
- Поділитися: