Технології / Українські технології

Український стартапер не поїде на форум в Саудівську Аравію на знак протесту проти порушення прав людини

Максим Гербут
Технології/Українські технології/Український стартапер не поїде на форум в Саудівську Аравію на знак протесту проти порушення прав людини
Зберегти
Вигляд
Український стартапер Максим Гербут відмовився їхати на форум Davos in Desert у Саудівську Аравію через утиски свободи слова та порушення прав людини безпосередньо в Саудівській Аравії та світі загалом.

Його запросили виступити як засновника проекту PassivDom, що створює будинки за допомогою 3D-принтера. Гербут був єдиним спікером з України.

Він зазначив, що ніколи не вступав у дискусії про політику.

«Ми давно зрозуміли, що проблеми у людства одні й ті самі, незалежно від географії», — написав Гербут.

Проте цього разу він вирішив, що боротьба за чисту екологію (чого безпосередньо стосується його стартап) для нього рівноцінна боротьбі за свободу слова та права людини.

Гербут згадав про зникнення журналіста Хашоггі в Саудівській Аравії, війну в Україні та українського політв'язня Олега Сенцова.

«Наша розмова про гучну справу минулого тижня — про вбитого журналіста (офіційного підтвердження смерті журналіста ще немає — ред.) з Саудівської Аравії, про війну в Україні та Сенцова і про все те, на що зазвичай закривають очі, роблячи бізнес з інвесторами з таких країн як Саудівська Аравія та Росія», — написав Гербут.

Він вирішив не їхати на форум в Саудівську Аравію на знак протесту.

«Земля як планета — одна на всіх, не можна вирішувати глобальні проблеми в Америці-Європі та ігнорувати їх в Азії та Африці…. PassivDom — єдиний представник України не буде виступати на Davos in Desert на знак протесту», — написав Гербут.

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. Телеканал CNN з посиланням на джерела повідомляв, що Саудівська Аравія готується визнати причетність до смерті журналіста Хашоггі.

Пов`язані новини