Саудівська Аравія готує доповідь, у якій планує визнати, що смерть саудівського журналіста Джамала Хашоггі «була результатом допиту, який провели неправильно».

Про це повідомляє американський телеканал CNN з посиланням на 2 джерела.

Один із співрозмовників сказав, що у доповіді, швидше за все, буде зроблено висновок про те, що планувалось провести спецоперацію. Однак, вона була «проведена без дозволу і непрозоро» і «винні у смерті понесуть відповідальність».

Інший співрозмовник зазначив, що доповідь все ще готується і її зміст може змінитися.

Саудівська Аравія відкидає звинувачення у причетності до вбивства журналіста Хашоггі. Як повідомляє BBC, міністр внутрішніх справ Саудівської Аравії раніше заявив, що королівство прагне розкрити «всю правду», підкресливши, що «накази вбивати журналіста безпідставні».

Нагадаємо, 2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашоггі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечують, що Хашоггі знаходиться в консульстві.

Туреччина викликала посла Саудівської Аравії після зникнення журналіста.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашкаджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Джамаль Хашоггі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців.Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає ймовірне вбивство саудівського журналіста

Поділитись: