Компанія «Запоріжтрансформатор» (ЗТР) надіслала відкритого листа президенту та прем'єр-міністру України, у якому вимагають скасувати норми щодо звільнення від податку на додану вартість імпорт електротрансформаторів, який Рада проголосувала наприкінці 2018 року.

Там зазначають, що проголосовані зміни до Податкового кодексу, які звільняють імпорт трансформаторів від ПДВ, надають преференції іноземним виробникам цієї продукції, в той час, як вироблені в Україні трансформатори й надалі обкладатимуть податком на додану вартість (від чого їхня ціна зростатиме на 20%).

«На нашу думку, ця ситуація є неприпустимою та призведе до ліквідації підприємства в зв’язку з його ринковою неконкурентноспроможністю. І як наслідок втратою біля трьох тисяч робочих місць у м. Запоріжжі, зростанню соціальної напруги, занепаду культурного та спортивного розвитку нашого регіону», — йдеться у зверненні заводу.

Там зазначають, що виробництво їхнього заводу не має аналогів в Україні. Крім цього, продукцію заводу заборонили ввозити до Росії через санкції.

За даними відкритого реєстру, кінцевим власником ЗТР є Півоваров Леонід, який зареєстрований у Швейцарії. Водночас, за даними журналістів «Інтерфакс-Україна», завод входить до групи компаній російського олігарха Костянтина Григоришина.

Нагадаємо, що наприкінці 2018 року Рада ухвалили зміни до Податкового кодексу, якими звільнила від податку на додану вартість імпорт трансформаторів та обладнання, яке використовується для будівництва сонячних та вітроелектростанцій. Відповідні норми діятимуть до 2022 року.

Відповідні зміни у законі прописали кодами УКТ ЗЕД, не вказуючи обладнання, на яке поширюються дані зміни, словами.

Поділитись: