В уряді повідомили, що працюють над тим, аби змінити систему виплати пенсій та запровадити одноразову пенсійну виплату наприкінці року, так звану «13 пенсію».

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, передає прес-служба Кабміну.

Таким чином в уряді можуть зробити постійними одноразові виплати пенсіонерам, що мають виликий трудовий стаж, але низькі пенсії, які вперше перерахували у березні 2019 року.

«Це може бути у вигляді «13-ї пенсії» наприкінці року. Її будуть отримувати люди, які мають великий страховий стаж, але невисоку пенсію», — повідомив Розенко.

Зазначимо, що у березні пенсіонерам з великим трудовим стажем виплатили 1205 гривень. Стільки ж заплатять за квітень. Ці кошти вирішили виплатити за підсумками кампанії з розмитнення «євроблях». Звідки будуть брати кошти на регулярні виплати «13-ої пенсії» віце-прем’єр не уточнив.

«Уряд зараз працює над реалізацією цієї ініціативи, ми проводимо відповідні розрахунки. У нас є всі можливості реалізувати її вже з цього року», — додав Розенко.

Також в уряді пропонували змінити формулу розрахунку пенсії для тих, хто вийшов на пенсію до 2010 року. Так при розрахунку розміру таких пенсій більшу роль матиме трудовий стаж.

Нагадаємо, що у березні-квітні держава додатково виплатила по 2410 гривень індексації тим пенсіонерам, які з березня 2019 року отримають мінімальну або меншу пенсію. Кошти на це взяли з надходжень Пенсійного фонду від розмитнення «євроблях».

Раніше в уряді повідомляли, що пенсії з 1 березня зросли на 17-20%. Зазначимо, що станом на 1 січня 2019 року розмір середньої пенсії в Україні становив 2645,66 гривні.

Поділитись: