«Укренерго» закликає не долучатися до «Години Землі» — це може нашкодити енергосистемі

«Укренерго» закликає українців не долучатися до щорічної міжнародної акції «Година Землі», яка передбачає вимкнення світла на одну годину. У компанії кажуть, що Землі це не допоможе, зате може нашкодити енергосистемі.

Про це йдеться у повідомленні «Укренерго».

Там заявили, що ця ініціатива насправді є шкідливою та призводить до додаткової роботи для диспетчерів.

«Як ми постійно нагадуємо, кількість виробленої електроенергії в кожен момент часу має відповідати кількості спожитої — це закон фізики. Одночасне вимкнення світла — це короткочасне зниження споживання. Якщо цю акцію підтримає багато людей, особливо у великих обласних центрах, це може призвести до профіциту потужності в окремих регіонах», — заявили в «Укренерго».

У компанії вказують, що для забезпечення балансу енергосистеми диспетчер буде змушений різко знижувати потужність маневрової генерації, тобто відключати енергоблоки, які працюватимуть.

«Це погано навіть у мирний час, а зараз українські електростанції, як і мережі, зазнали значних пошкоджень від ударів росії. Різке вимкнення, а потім увімкнення, коли "Година Землі" завершиться, — це зайве навантаження не на користь надійності енергосистеми», — кажуть в «Укренерго».

Натомість компанія радить щоденне ощадливе використання електроенергії у пікові ранкові та вечірні години, щоб зменшити нерівномірність споживання електроенергії впродовж доби. А також розумне використання електрики: не вмикати одночасно багато потужних приладів чи користуватися потужною побутовою технікою в нічні години.

«Це буде вашим щоденним внеском у збереження природи та надійність роботи енергосистеми», — заявили в «Укренерго».

Більше про акцію

«Година Землі» — це щорічна міжнародна акція, яка була започаткована у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії з метою привернути увагу до проблеми зміни клімату.

Захід проводять в останню чи передостанню суботу березня, закликаючи всіх жителів планети вимкнути світло на одну годину, проявивши в такий спосіб небайдужість до екологічних проблем.