Концерн «Укроборонпром» та заступник секретаря РНБО Олег Гладковський позиватимуть до суду на журналістів програми «Наші гроші» за розслідування про розкрадання в оборонному комплексі України. Про це заявила представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко.

«Наскільки я знаю, Укроборонпром буде подавати в суд на це розслідування, цього журналіста. Особисто Гладковський, наскільки я знаю, також буде подавати в суд, аби журналіст, або спростував, або підтвердив, або надав беззаперечні факти», — сказала Луценко.

Вона також назвала ситуацію з виходом розслідування «дивною»

«Як тільки ми почали говорити про розкрадання в армії попередніх років, одразу з'являється якась історія з 2015 року і скидається перед виборами», — сказала Луценко.

Представниця президента додала, що факти з розслідування були основою кримінальної справи, яку розслідувала НАБУ у 2015, утім тоді не було «жодних фактів чи підозрюваних».

Напередодні програма «Наші гроші» випустила розслідування, у якому йдеться, що син заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського — Ігор є учасником схем з розкрадання в оборонному комплексі України. Олег Гладковський, своєю чергою, є близьким другом президента Петра Порошенка.

Нагадаємо, у 2018 році журналіст Олександр Дубинський у своєму розслідуванні звинуватив Гладковського нібито у співпраці з російськими спецслужбами, а також у тому, що він веде бізнес в анексованому Криму.

Саме після цього розслідування Гладковський написав лист на ім'я глави СБУ Василя Грицака з вимогою порушити справу проти журналіста Дубинського.

При цьому Гладковський просив порушити проти журналіста справу за ст. 259 та ст. 111 КК України. СБУ ж порушила справу лише за першою статтею.

У 2016 році журналісти Слідство.Інфо у своєму розслідуванні заявили, що заступник секретаря РНБО Гладковський має віллу в Іспанії.

Нагадаємо також, що спільнота незалежних журналістів «Ініціатива 34» закликала Національну поліцію та Генпрокуратуру негайно розпочати розслідування фактів стеження за журналістами-розслідувачами програм «Схеми» та Bihus.info.

Поділитись: