Державна акціонерна холдингова компанія Артем, що входить до складу Укроборонпрому, виграла арбітражний процес в американської компанії Gray Fox, яку пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським. Тепер вона має повернути заводу $8,3 млн.

Про це повідомили в Укроборонпромі.

Колегія арбітрів Арбітражного Інституту Стокгольмської Торгової Палати повністю задовольнила позовні вимоги ДАХК Артем.

Там зазначили, що Gray Fox не виконала контракт на виготовлення та поставку лінії для серійного виробництва корпусів великокаліберних снарядів за який завод заплатив $8,3 млн авансу.

Американська компанія тепер також має відшкодувати всі додаткові витрати, пов’язані з процесом. 

«… головне, що по завершенню всіх судових спорів Артем готовий продовжувати виконувати контракт з новим постачальником обладнання — збудувати лінію і почати серійний випуск снарядів. Також варто відзначити роботу контррозвідки в цьому конкретному кейсі: завдяки їхній інформації ми отримали неспростовні докази неналежного виконання договору компанією Gray Fox для міжнародного суду», — прокоментував рішення Арбітражного суду Айварас Абромавичус, генеральний директор Укроборонпрому.

Напередодні видання Bihus.Info у своєму розслідуванні повідомило, що олігарх Ігор Коломойський є одним із бенефіціарів фірми «Рокіт-М», заснованої спільно з американською компанією Gray Fox. Ця компанія у 2018-19 роках зірвала постачання снарядів на державний оборонний завод «Артем» і не повернула 8,3 мільйона доларів передоплати.

Американська компанія мала виготовити великокаліберні снаряди, виробництво яких залишилося на окупованих територіях. Утім через рік Gray Fox так і не поставив «Артему» жодного снаряду.

У квітні 2019 року, коли сплив термін дії контракту, Служба безпеки України порушила кримінальне провадження. У жовтні того ж року в його межах затримали кількох чиновників, причетних до укладання контракту. Справу розслідує Національне антикорупційне бюро.

Поділитись: