«Укрпошта» вимикає у відділеннях усі термінали сторонніх банків і залишає тільки свої

«Укрпошта» у своїх відділеннях вимкне всі термінали сторонніх банків, залишивши тільки свої. Так держкомпанія виступила проти примусового переведення населення у відділення банків для отримання пенсій та субсидій.

Про такі плани «Укрпошти» заявив її директор Ігор Смілянський.

Він зазначає, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль на зустрічі з ним наприкінці квітня запевнив, що перехід населення на виплати пенсій через банківські картки, а не «Укрпошту» — це добровільна справа.

Також каже, що очільник уряду дав доручення Мінсоцполітики та Пенсійному фонду відпрацювати зміни до постанови, яка передбачає таке переведення з 1 вересня, і «поводитися пристойно, не розхитуючи ситуацію та не травмуючи здоров'я пенсіонерів».

Але Смілянський переконує, що ПФУ та Управління соцзахисту не дослухались і почали переводити людей з інвалідністю для отримання субсидій у відділення банків.

«І кожен день ми отримуємо дзвінки та повідомлення від клієнтів, яким ПФ відмовляє в переході на обслуговування в Укрпошті. Коли я звернув на це увагу, сказали, що це "ексцеси на місцях"», — каже Смілянський.

І заявляє, що саме через це наказав уже з 19 травня відімкнути усі термінали сторонніх банків у відділеннях «Укрпошти»: «Тепер там стоятимуть тільки наші термінали. Тому хто в селі залишився, той і обслуговує клієнтів».

Також в «Укрпошті» зазначають, що створили гарячу лінію — (044) 354-52-73 — та електронну адресу pv@ukrposhta.ua, куди можуть звертатися клієнти, яких примушують відкривати банківські рахунки.

Турбота про клієнтів чи усунення конкурентів?

Нещодавно Смілянський повідомив, що «Укрпошта» розпочала процес купівлі власного банку. Компанія сподівається укласти відповідну угоду за 5-6 місяців.

Він казав про наміри компанії надавати фінансові послуги ще у 2017 році. Але у 2020-му ця ідея стала цілком імовірною — у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який це дозволить.

Документ передбачає, що компанія зможе надавати послуги з відкриття та обслуговування поштових рахунків, а також окремі фінансові послуги. У травні 2020-го цей законопроєкт схвалили в першому читанні, однак відтоді документ Рада не розглядала.

Прагнення «Укрпошти» надавати фінансові послуги Смілянський пояснив тим, що майже 40% українців перебувають за межами банківської системи, тому для них було б зручніше отримувати фінансові послуги безпосередньо через оператора поштового зв'язку.